Hlavní navigace

Odečitatelná položka na manželku

  • (neregistrovaný) 85.71.72.---

    28. 12. 2011 21:42

    jsem na rodičovské dovolené a v letošním roce jsem prodala nemovitost darovanou od rodičů. může si na mě manžel odečíst částku 23.640,- v daňovém přiznání? Děkuji Jitka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 12. 2011 9:10

      HJ.. (neregistrovaný) 90.178.33.---

      Re: odečit.pol.na manželku NIKDO NEVÍ?
      >jsem na rodičovské dovolené a v letošním roce jsem
      >prodala nemovitost darovanou od rodičů. může si na mě
      >manžel odečíst částku 23.640,- v daňovém přiznání? Děkuji
      >Jitka

    • 29. 12. 2011 9:12

      HJ.. (neregistrovaný) 90.178.33.---

      Re: odečit.pol.na manželku NIKDO NEVÍ?
      Ona je to vlastně sleva na dani ....

    • 29. 12. 2011 9:26

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: odečit.pol.na manželku NIKDO NEVÍ?
      Dle mého názoru se jedná o příjem, který NENÍ vyjmenovaný mezi příjmy, které se do vlastního příjmu manželky pro tyto účely nezapočítávají. Takže si manžel slevu na dani na manželku v případě, že celkové započitatelné příjmy manželky jsou v součtu vyšší jak 68.tis.Kč, uplatnit nemůže.
      Doplňující dotaz - prodala nebo i přijala platbu?

      Do vlastního příjmu manželky (manžela) se nezahrnují dávky státní sociální podpory, dávky sociální péče, příspěvek na péči, sociální služby, dávky pomoci v hmotné nouzi, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem9a), státní příspěvky podle zákona o stavebním spoření a o státní podpoře stavebního spoření4a) a stipendium poskytované studujícím soustavně se připravujícím na budoucí povolání a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4 a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4.

    • 29. 12. 2011 9:39

      1234a (neregistrovaný) 193.86.121.---

      ale ví:-)
      pokud jste za nemovitost obdržela příjem, tak hranici pro slevu nesplníte, takže si vás manžel nemůže uplatnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).