Hlavní navigace

Výdaje před zahájením činnosti

  • (neregistrovaný) 92.240.189.---

    29. 12. 2011 8:53

    Dobrý den,

    pokud budu uplatňovat paušální výdaje, mohu ještě provést úpravu základu daně dle § 5 odst. 7 (výdaje před zahájením činnosti)?

    Je to vůbec úprava základu daně? V daňovém přiznání se to uvádí do zvláštní tabulky - tuším, že nese název "Úpravy dle § 5 a 23"...


    JK

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 12. 2011 10:16

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Výdaje před zahájením činnosti
      http://www.jakpodnikat.cz/zrizovaci-vydaje.php

    • 29. 12. 2011 10:59

      honzajs (neregistrovaný) 92.240.189.---

      Re: Výdaje před zahájením činnosti
      Díky V., četl jsem to.

      Má někdo jiný názor?

    • 29. 12. 2011 11:44

      Jindra1 (neregistrovaný) 90.178.136.---

      Re: Výdaje před zahájením činnosti
      při paušálních výdajích berete v úvahu příjmy, z těch počítáte procento, a tím pádem skutečné i neskutečné náklady vás už vlastně nemusí zajímat. Jedině spočítat, zda ty skutečné nebudou výhodnější pro daň, pak uplatníte i ty tzv.loňské.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).