Hlavní navigace

Prohlášení poplatníka

  • (neregistrovaný)

    30. 12. 2011 8:56

    Dobrý den

    Zaměstnanec nastoupil 5.12.2011, podepsal Prohlášení a přinesl mi zápočtový list z předešlého zaměstnání.
    Budu mu uplatňovat slevu na dani za prosinec?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 12. 2011 9:01

      V. (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka
      Co vyplnil v prohlášení poplatníka daně - uplatňuje slevu na prosinec 2011?
      Či neuplatňuje? Co uvedl do oddílu I. 1. ?

    • 30. 12. 2011 9:34

      jasná (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka
      >>Dobrý den
      >>
      >>Zaměstnanec nastoupil 5.12.2011, podepsal Prohlášení
      >>a
      >>přinesl mi zápočtový list z předešlého zaměstnání.
      >>Budu mu uplatňovat slevu na dani za prosinec?
      >>
      >>Děkuji za odpověď.
      >
      >Co vyplnil v prohlášení poplatníka daně - uplatňuje
      >slevu na prosinec 2011?
      >Či neuplatňuje? Co uvedl do oddílu I. 1. ?

      Pokud od 1.12 neměl žádnáho zaměstnavatele, můžete mu slevu na poplatníka poskytnout (musí vypsat do prohlášení). Pokud na začátku prosince měl zaměstnavatele, většinou uplatňuje slevu na poplatníka první zaměstnavatel v měsíci. Jedině, že by vám od prvního zaměstnavatele v měsíci donesl potvrzení, že ten mu slevu na poplatníka za prosinec neposkytl, potom by jste mohli poskytnout vy.
      >

    • 30. 12. 2011 9:35

      jitkaY (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka
      Uvedl uplatňuje tzn. že za prosinec mu nebyla uplatněna sleva na dani u předchozího zaměstnavatele.
      A jak by to bylo kdyby u mě podepsal Prohlášení, kde slevu uplatňuje od 5.12.2011 (den nástupu do zaměstnání) a u předešlého zaměstnavatele u kterého končil a výplata byla jen od 1.12.2011 do 4.12.2011 by také byla uplatněna sleva.

    • 30. 12. 2011 9:40

      V. (neregistrovaný)

      Re: Prohlášení poplatníka
      Pak by mohl podepsat prohlášení (např. aby se nedostal do režimu srážkové daně) ale nemohl by uplatnit slevu na prosinec 2011.
      Snažím se v těchto případech opatrně se zeptat zaměstnance, zda opravdu u minulého zaměstnavatele slevu na stejný měsíc neuplatnil a vysvětlit mu, proč se ptám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).