Hlavní navigace

Vystoupení ze sdružení FO a pohledávky

• (neregistrovaný) 31.133.8.---

30. 12. 2011 10:26

Dobrý den, prosím Vás o názory na nastalou situaci. Jedná se mi o vystoupení účastníka ze sdružení ( sdružení tří osob - jesen vystupuje) k 31.12.2011. Jedná se mi o pohledávky k 31.12., účastníci se dohodli, že vystupujícímu účastníku bude jeho podíl na pohledávkách vyplácen až při úhradě od odběratelů, tedy postupně v průběhu roku 2012. Myslím, že o postoupení pohledávek se tedy nejedná. Chtěla jsem se ujistit, že pohledávky bude vystupující účastík danit až při jejich úhradě v průběhu roku 2012.
    Předem děkuji za rady
    Jitka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 12. 2011 11:25

RadekV (neregistrovaný) 78.80.180.---

Re: Vystoupení ze sdružení FO a pohledáv
      Dobrý den, nejedná se o postoupení pohledávek, ale o úhradu podílu pohledávek odcházejícímu účastníku sdružení. Pohledávky budou součástí materiálu, který se bude zpracovávat k 31.12.2011. Ten obsahuje vyčíslení celkové hodnoty sdružení a výpočet podílů jeho účastníků (pokladna, BÚ, zásoby, závazky, pohledávky, drobný HM, dlouhodobý HM, DPH a pod.) Kdy bude svůj podíl odcházející účastník zdaňovat závisí na tom, zda bude i nadále vykonávat podnikatelskou činnost neno jestli s podnikáním úplně skončí. Pokud skončí s podnikáním, zdaní podíl pohledávek již v roce 2011, pokud bude pokračovat, tak až v období, kdy je obdrží.

• 30. 12. 2011 11:32

Jitka23 (neregistrovaný) 31.133.8.---

Re: Vystoupení ze sdružení FO a pohledáv
      Moc Vám děkuji za zprávu. Podnikatel bude ještě v roce 2012 podnikatelskou činnost provozovat, sice v omezené míře. Tak bude dodaňovat podle postupných úhrad.
      Ještě jednou moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).