Hlavní navigace

Dohoda o provedení práce

  • (neregistrovaný) 90.178.77.---

    2. 1. 2012 12:51

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli pro uzavírání Dohod o provedení práce od 1.1.2012 platí také podmínka doby určité §39 ZP, tzn. že DPP na dobu určitou (my uzavíráme každoročně od začátku ledna do konce prosince) budeme moci uzavírat opakovaně s jedním zaměstnancem pouze 3krát jeden rok? Nebo § 39 ZP platí pouze pro pracovní poměr sjednaný pracovní smlouvou? Děkuji předem za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 1. 2012 13:07

      Jitule (neregistrovaný) 88.103.144.---

      Re: Dohoda o provedení práce
      Dle § 3 ZP jsou základními pracovněprávními vztahy jednak pracovní poměr a dále právní vztahy založené dohodami o pracích konaných mimo pracovní poměr. § 39 se vztahuje na pracovní poměry. Dle těchto ustanovení se omezení doby určité na tyto dohody nevztahuje. Nic ale nevylučuje uzavřít DPP na dobu neurčitou s tím,že si v ní sjednáte způsob ukončení, např. obdobně jako u DPČ. Je to pouze na vás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).