Hlavní navigace

Zednické práce - přenesená dańová pov.

  • (neregistrovaný) 80.188.178.---

    4. 1. 2012 10:49

    Dobrý den,
    pokud jako zedník (plátce DPH) budu stavět zeď, pokládat dlažbu a vymaluji místnost pro plátce DPH v tuzemsku, vystavím na všechny tyto činnosti fakturu bez daně a DPH odvede odběratel ?
    A jaké náležitosti musí mít FA pro odběratele.

    Ještě mám jednu otázku týkající se vystavené Fa za zednické práce 3.1.2012 se ZDP 31.12.2011. Odběratel se mi ozval, že musím FA předělat, vystavit FA ještě ve starém roce, když mám DPH z roku 2011. Nechápu proč, já jsem taky dostal FA vystavenou 2.1.2012 s DPH 31.11.2011 za internetové služby a normálně jsem ji zaúčtoval do roku 2012.

    Děkuji za odpověď.
    PavelH

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 1. 2012 11:03

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: zednické práce - přenesená dańová po
      >Dobrý den,
      >pokud jako zedník (plátce DPH) budu stavět zeď,
      >pokládat dlažbu a vymaluji místnost pro plátce DPH v
      >tuzemsku, vystavím na všechny tyto činnosti fakturu bez daně
      >a DPH odvede odběratel ?
      >A jaké náležitosti musí mít FA pro odběratele.
      Vystavíte DD podle § 28 odst. 2, dále sdělení, že daň je povinen doplnit a přiznat plátce, pro kterého je plnění uskutečněno. Elektronicky podáváte na FU ke dni podání DaP k DPH výpis z evidence pro daňové účely. Formulář najdete na stránkách ČDS.
      Pokud nemáte datovou schránku nebo elektronický podpis, pak si vytisknete po odelání výpisu protokol a ten podepsaný podáte na FU do 5-ti dnů od elektronického podání.
      >
      >Ještě mám jednu otázku týkající se vystavené Fa za
      >zednické práce 3.1.2012 se ZDP 31.12.2011. Odběratel se
      >mi ozval, že musím FA předělat, vystavit FA ještě ve
      >starém roce, když mám DPH z roku 2011. Nechápu proč, já
      >jsem taky dostal FA vystavenou 2.1.2012 s DPH
      >31.11.2011 za internetové služby a normálně jsem ji zaúčtoval
      >do roku 2012.

      DD jste povinen vystavit do 15-ti dnů od DUZP a to jste učinil. Takže nic měnit nemusíte.
      >
      >Děkuji za odpověď.
      >PavelH

    • 4. 1. 2012 12:36

      PavelH (neregistrovaný) 80.188.178.---

      Re: zednické práce - přenesená dańová po
      Děkuji za rychlou odpověď a přeji hezký den.
      PavelH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).