Hlavní navigace

Služba soukromé osobě v EU

  • (neregistrovaný) 178.17.96.---

    5. 1. 2012 9:10

    DObrý den,

    poskytuji službu soukromé osobě z EU na území ČR. Musím se registrovat k DPH??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2012 14:13

      Abrcetle (neregistrovaný) 85.132.159.---

      Re: Služba soukromé osobě v EU
      Dobrý den,

      pokud jste neplátce DPH, ale osoba podnikající na základě nějakého oprávnění, a fakturujete fyzické osobě (která nepodniká) pak můžete normálně vyfakturovat a nemusíte se registrovat, ale služba nebyla specifikována, tudíž zde uvádím jen obecné pravidlo zákona o DPH §9 odst. 2 Místem plnění při poskytnutí služby osobě nepovinné k dani je místo, kde má osoba poskytující službu sídlo nebo místo podnikání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).