Hlavní navigace

Snížená sazba DPH u revizní činnosti

  • (neregistrovaný) 90.181.136.---

    5. 1. 2012 11:52

    Dobrý den,
    můžete mi prosím poradit zda je možné fakturovat sníženou sazbu u revizní činnosti. Jde o revize plynových, zdvihacích, tlakových zařízení, požárních zařízení (hasící přístroje, výtahy apod) pokud jsou revize prováděny fyzickým osobám.
    Revize jsou prováděny samostatně ve starších domech (např pro bytová družstva) nebo josu prováděny v rámci stavební činnosti nebo jsou fakturovány jiné stavební společnosti, která v rámci své stavební činnosti pro fyzické osoby od nás tyto služby odebírá (mohu této spol vyfakt se 14% s tím, že ona mi prokáže, že šlo o službu pro FO nebo musím i tak s 20%?).

    Je dále potřeba, aby mi FO podepsala prohlášení, že je tato služba poskytovna pro bytové účely nebo stačí pouze kritérium 150m2.

    díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2012 12:52

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: snížená sazba DPH u revizní činnosti
      Revize nejsou stavební činností. Pokud fakturujete pouze provedení revize, pak vždy se základní sazbu daně. Pokud fakturujete poskytovateli stavebních prací, u kterého je revize součástí následné fakturace za stavební práce, pak ten bude fakturovat za podmínek stanovených v § 48 nebo 48a ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).