Hlavní navigace

P r o s í m zkušené mzdové

• (neregistrovaný) 90.179.26.---

5. 1. 2012 12:08

Dobrý den,
    Soukromý lékař přijal do své ordinace a zaměstnal lékaře, který bude vykonávat tutéž praxi, ale pouze každé pondělí po 8hod., v ostatních dnech je tento přijatý lékař zaměstnán ještě u svého "hlavního zamšstnavatele".
    Nevím jako tento prac. poměr posoudit - prac. smlouvu jsem vystavila jako hlavní prac. poměr na dobu neurčitou, nástupní plat je zatím Kč 86,-/hod., na ZP bude lékař přihlášen, ale protože má hlavní činnost jinde, bude ten zaměstnavatel odvádět ZP z částky vyšší než Kč 8000,- /potvrzení mi doloží/, SP a NP budu odvádět z vypočtené výplaty, protože ta bude vyšší než Kč 2000,-, tzn. že ho také přihlásím na OSSZ.
    Jedná se v uvedeném případě o ZMR?? Toto mi v programu sedí na odvody na ZP a SP, ale nejsem si jistá.
    1/ pracoviště v ČR
    2/ ale nesplní min. 15dní v měsíci
    3/ hrubá mzda bude vyšší než Kč 2000,-.

Na "Dohody" to nelze, protože se jedná o stálou práci a za rok to bude více než 300hod.
    Potvrzení poplatníka má podepsané u svého hlavního zaměstnavatele, tzn. že zde se mu bude danit srážkovou daní.
    Chápu to dobře?
    Díky za vysvětlení.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2012 12:12

Síma (neregistrovaný) 90.176.137.---

Re: P r o s í m zkušené mzdové
      Proč by nešla DPČ? Srážková je do 5tis Kč.

• 5. 1. 2012 12:28

E. (neregistrovaný) 90.179.26.---

Teoreticky by to šlo také, ale to by stejně znamenalo /pokud tomu trochu rozumím/ stejné podmínky pro odvod ZP a SP /resp. DP+NP/ jako u zam. malého rozsahu, ne?
      Mně jde hlavně o ty odvody na ZP a OSSZ, abych tady neudělala nějakou chybu.
      Díky.

• 5. 1. 2012 13:20

Lenka F. (neregistrovaný) 90.180.49.---

Já bych udělala nejdříve DPP a po vyčerpání 300 hod. potom DPČ. Je to jednodušší než prac.smlouva a podmínka DPČ max. polovina běžného úvazku bude splněná. (jinak odvody jsou u DPČ nad 2500,- stejné jako u prac.poměru). Nebo pokud bude mzda do 2500,- můžete rovnou udělat DPČ na zaměstnání malého rozsahu. U prac. smlouvy byste museli odvádět vždy, tam ZMR nejde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).