Hlavní navigace

Odpis auta

  • (neregistrovaný) 88.103.57.---

    5. 1. 2012 13:40

    Dobrý den, když pořizuji nové auto můžu ho ještě odpisovat zrychleně na 3 roky nebo už jen na 5 let?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2012 14:54

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: odpis auta
      Auta jsou zařazena ve 2.odpisové skupině a můžete je daňově odpisovat 5 roků buď rovnoměrně dle §31 ZDP nebo zrychleně §32. Pokud máte na mysli mimořádné odpisy, které u aut byly po dobu 24 měsíců, tak to bylo možné jen u aut nakoupených v období od 1.ledna 2009 do 30. června 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).