Hlavní navigace

RP a dávky v nezamestnanosti?

 • (neregistrovaný) 88.83.228.---

  5. 1. 2012 14:28

  dnes jsem telefonovala sem:
  http://portal.mpsv.cz/sz/call_centrum

  kde mne pani zdelila,že je možné v mém případe pobíraní RP do 3let dcery a zároven pokud podám výpoved v zamestnání mužu pobírat dávky v nezamestnanosti.Aboslutne se mne to jako laikovi vylučuje-dve sociální dávky??
  Je to možné?
  děkuji za odpoved.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 1. 2012 14:34

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
   Možné to je již dávno a to od té doby, kdy není příjem při pobírání RP omezen. Tedy máte možnost hledat nebo získat práci jako každý jiný. Jsou to dvě různé dávky.

  • 5. 1. 2012 14:37

   slnko84 (neregistrovaný) 88.83.228.---

   Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
   děkuji za odpoved.pro mne je to převapujíci.Mužu se zeptat jak dlouho je možné dávky v nezamestnanosti pobírat?děkuji.K.

  • 5. 1. 2012 14:43

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
   Najdete přehledně v zákoně o zaměstnanosti, zde nahoře v zákonech, nemá smysl to zde vypisovat, vliv má věk, rovněž důvod ukončení. Kdybyste dala výpověĎ , jak Vás navádí , máte podporu zkrácenou.

  • 5. 1. 2012 14:48

   slnko84 (neregistrovaný) 88.83.228.---

   Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
   děkuji moc krát.já výpoved musím podat-protože do práce nebudu moci nastopit.Dcera má koncem kvetna 3roky-končí mi RP a měla bych nastupovat do práce.Jenomže jsme se přestehovaly a já si budu muset hledat jinou.
   Proto nevím jestli je "výhodnejší"podat výpoved už ted někdy nebo čekat ke konci kvetna kdy mne bude končit rodičák.
   zamestnavatel je velice vstřicný-musím si nastudovat veci jako výpoved dohodou atd..abych neudelala chybu a nepřišla o nejaký peníze napr.

  • 5. 1. 2012 15:01

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
   Počkejte na reakci zaměstnavatele.Nebude-li Vás již moci nebo
   nebude Vás chtít zaměstnat po návratu z rodičovské dovolené, navrhne VáM skončení dohodou nebo dá výpověď z organizačních důvodů s nárokem na odstupné. Do 3 let věku dítěte Vás musí držet v pr.pom., pak máte nastoupit. Nepodávejte ani výpověĎ ani
   neuzavírejte zbytečně dohodu o skončení .Váš pr.pom. trvá.

  • 5. 1. 2012 16:21

   Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

   Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
   Dovoluji si nesouhlasit. Paní ví, že nemůže nastoupit, takže by to řešit měla.
   Podporu budete mít stejnou při dohodě i výpovědi, odstupné žádné. Kdyby zam-tel nespolupracoval, musíte dát výpověď do konce února, aby se stihla 2měsíční VD. Jinak při dohodě lze jakékoliv datum, ale taky bych to nenechala na poslední chvíli.

  • 6. 1. 2012 9:25

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
   Nepsala jsem, že by se vůbec neměla zajímat,ale RD jí končí až v květnu. Také jsem jí psala, že by měla nastoupit den po 3 narozeninách dítěte.V každém případě se musí zajímat předem , ale nepředbíhala bych události o takovou dobu. Může počkat s uzavřením dohody o skončení , na kterém by měl třeba zájem i
   zaměstnavatel třeba i s odstupným.

  • 6. 1. 2012 9:30

   slnko84 (neregistrovaný) 88.83.228.---

   Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
   Můžete mne prosím ješte poradit jak je to s výpočtem podpory?Všude se píše neco jiného a já nevím,jestli budud dostávat procenta z mého platu před RP nebo s emne to bude počítat z v procentech průměrné mzdy v národním hospodářství??
   DĚKUJI

   Podpora v nezaměstnanosti činí:
   v prvních 2 měsících podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku, kterého uchazeč o zaměstnání dosáhl ve svém posledním ukončeném zaměstnání, nebo posledního vyměřovacího základu přepočteného na 1 kalendářní měsíc, pokud uchazeč o zaměstnání naposledy vykonával samostatnou výdělečnou činnost,
   45 % po celou podpůrčí dobu, pokud uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem (nevztahuje se na ukončení samostatné výdělečné činnosti a na ukončení více zaměstnání ve stejný den, z nichž alespoň jedno bylo ukončeno z vážných důvodů).
   V případě, kdy uchazeč o zaměstnání splnil podmínku doby předchozího zaměstnání započtením náhradní doby a tato doba se posuzuje jako poslední zaměstnání, nebo bez svého zavinění nemůže osvědčit výši průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu, nebo u něho nelze stanovit průměrný měsíční čistý výdělek nebo vyměřovací základ, stanoví se výše podpory v nezaměstnanosti po dobu prvních 2 měsíců ve výši 0,15násobku, další 2 měsíce 0,12násobku a po zbývající podpůrčí dobu ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).