Hlavní navigace

Faktura při použití §92e stavebnictví

 • (neregistrovaný) 78.110.220.---

  5. 1. 2012 15:14

  Prosím, jak by tedy měla vypadat faktura při poskytnutí stavebních prací dle §92e?
  Faktura má běžné náležitosti atd .... ovšem s vyjímkou výše daně. Na místo toho na vystaveném dokladu uvést sdělení, že výši daně je povinnen doplnit a přiznat plátce, pro kterého je plnení uskutečňováno .... stačí tako formulace?
  A vést evidenci o těchto plněních v režimu přenesení a výpis z této evidence předložit správci - existuje formulář? Jsou povinni předkládat obě strany - to je stejně vypadající evidence?
  Vykázat poskytnutí těchto plnení v přiznání na ř. 25 je mi jasné:o)))

  Děkuji za rady a postřehy:o))))
  Luisa

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 1. 2012 15:29

   E. (neregistrovaný) 78.80.226.---

   Re: Faktura při použití §92e stavebnictv
   Vzhledem k tomu, že jde o režim s pravidly zdanění odlišnými od obecného fungování stávajícího systému DPH, je dodavateli i odběrateli v této souvislosti uložena povinnost vést evidence pro daňové účely, ve které budou muset uvádět DIČ obchodního partnera, datum uskutečnění zdanitelného plnění, základ daně, rozsah a předmět plnění.
   Výpis z předmětné evidence je plátce povinen podat ve lhůtě pro podání daňového přiznání, a to ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.
   Pokynem GFŘ-D-4 účinným od 1.4.2011 je stanovena povinnost podávat tento výpis elektronicky.

   Nová XML struktura výpisu a aktualizovaná informace k výpisu z evidence pro daňové účely podle § 92a zákona o DPH pro zdaňovací období od 1.1.2012, bude zveřejněna ihned po zjištění nutných technických specifikací.

  • 5. 1. 2012 15:51

   Hanka,,, (neregistrovaný) 81.19.2.---

   Re: Faktura při použití §92e stavebnictv
   Dobrý den
   Já to mám tedy všechno v účetním programu a ve fakturách s přenesenou daňovou povinností mi program píše text: Daň je povinen doplnit a přiznat plátce, pro kterého je plnění uskutečněno (dle ustanovení o režimu přenesení daňové povinnosti dle zákona DPH).
   A evidenci pro daňové učely také jen dám exportovat a udělá se to "samo".

  • 7. 3. 2012 17:49

   LenkaZ (neregistrovaný) 109.72.12.---

   Re: Faktura při použití §92e stavebnictv
   Dobrý den,
   jsme čtvrtletní plátci a správce daně nám sdělil, že výpis máme podávat měsíčně. Nikde jsem toto ale nenašla. Všude píšou ve lhůtě pro podání DPH a tu máme čtvrtletní. Jak to je, poradí někdo?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).