Hlavní navigace

Faktura při použití §92e stavebnictví

  • (neregistrovaný) 78.110.220.---

    5. 1. 2012 15:14

    Prosím, jak by tedy měla vypadat faktura při poskytnutí stavebních prací dle §92e?
    Faktura má běžné náležitosti atd .... ovšem s vyjímkou výše daně. Na místo toho na vystaveném dokladu uvést sdělení, že výši daně je povinnen doplnit a přiznat plátce, pro kterého je plnení uskutečňováno .... stačí tako formulace?
    A vést evidenci o těchto plněních v režimu přenesení a výpis z této evidence předložit správci - existuje formulář? Jsou povinni předkládat obě strany - to je stejně vypadající evidence?
    Vykázat poskytnutí těchto plnení v přiznání na ř. 25 je mi jasné:o)))

    Děkuji za rady a postřehy:o))))
    Luisa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2012 15:29

      E. (neregistrovaný) 78.80.226.---

      Re: Faktura při použití §92e stavebnictv
      Vzhledem k tomu, že jde o režim s pravidly zdanění odlišnými od obecného fungování stávajícího systému DPH, je dodavateli i odběrateli v této souvislosti uložena povinnost vést evidence pro daňové účely, ve které budou muset uvádět DIČ obchodního partnera, datum uskutečnění zdanitelného plnění, základ daně, rozsah a předmět plnění.
      Výpis z předmětné evidence je plátce povinen podat ve lhůtě pro podání daňového přiznání, a to ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně.
      Pokynem GFŘ-D-4 účinným od 1.4.2011 je stanovena povinnost podávat tento výpis elektronicky.

      Nová XML struktura výpisu a aktualizovaná informace k výpisu z evidence pro daňové účely podle § 92a zákona o DPH pro zdaňovací období od 1.1.2012, bude zveřejněna ihned po zjištění nutných technických specifikací.

    • 5. 1. 2012 15:51

      Hanka,,, (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: Faktura při použití §92e stavebnictv
      Dobrý den
      Já to mám tedy všechno v účetním programu a ve fakturách s přenesenou daňovou povinností mi program píše text: Daň je povinen doplnit a přiznat plátce, pro kterého je plnění uskutečněno (dle ustanovení o režimu přenesení daňové povinnosti dle zákona DPH).
      A evidenci pro daňové učely také jen dám exportovat a udělá se to "samo".

    • 7. 3. 2012 17:49

      LenkaZ (neregistrovaný) 109.72.12.---

      Re: Faktura při použití §92e stavebnictv
      Dobrý den,
      jsme čtvrtletní plátci a správce daně nám sdělil, že výpis máme podávat měsíčně. Nikde jsem toto ale nenašla. Všude píšou ve lhůtě pro podání DPH a tu máme čtvrtletní. Jak to je, poradí někdo?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).