Hlavní navigace

Předčasné zrušení ŽP a nulové odbytné

  • (neregistrovaný) 212.71.131.---

    5. 1. 2012 19:57

    Dobrý den,
    ráda bych se ujistila,zda musím zdanit odečtené částky u předčasně zrušeného životního pojištění, jestliže odbytné bylo nulové. A kam vlastně tento součet zapsat?
    Moc děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 1. 2012 8:25

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: předčasné zrušení ŽP a nulové odbytn
      Napište, jakým způsobem bylo zrušeno, že bylo "nulové".

    • 6. 1. 2012 17:01

      vp (neregistrovaný) 212.71.131.---

      Re: předčasné zrušení ŽP a nulové odbytn
      Bylo zrušeno po 6-ti letech výppovědí na žádost pojistníka (stav kapitálové hodnoty ke dni výpovědi není kladný a nebude vyplaceno odkupné - pojištění flexi)

    • 9. 1. 2012 15:21

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: předčasné zrušení ŽP a nulové odbytn
      Není podstatné, že odbytné bylo nulové, ale to, že pojištění bylo použito na odpočet daně v minulém období. Jsou-li odpočty ze základu daně vyšší než 6000,uvedete do § 10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).