Hlavní navigace

Odmítnutí práce zprostředkované ÚP

  • (neregistrovaný) 93.157.130.---

    5. 1. 2012 21:03

    Dobrý den,
    neví někdo, zda mohu odmítnout práci, která mi byla zprostředkována pomocí ÚP ? Sháním práci v jiném oboru, potřebuji získat praxi, abych mohla začít podnikat - vázaná živnost, ale zatím se mi nepodařilo. Děkuji za informace.
    Janina P.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2012 21:30

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: Odmítnutí práce zprostředkované ÚP
      Bylo by moc těžké zařídit, aby zam-tel odmítnul vás?

    • 5. 1. 2012 22:43

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Odmítnutí práce zprostředkované ÚP
      Odmítnout můžete, ale pokud nemáte vážný důvod, vyřadí Vás z evidence. Ale třeba poradí ještě někdo.

      Dále uchazeče o zaměstnání úřad práce z evidence vyřadí rozhodnutím, jestliže bez vážného důvodu
      * odmítne nastoupit do vhodného zaměstnání,

      Vážnými důvody jsou důvody spočívající v
      * nezbytné osobní péči o dítě ve věku do 4 let,
      * nezbytné osobní péči o fyzickou osobu, která se podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II (středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost) nebo ve stupni IV (úplná závislost), pokud s uchazečem o zaměstnání trvale žije a společně uhrazují náklady na své potřeby; tyto podmínky se nevyžadují, jde-li o osobu, která se pro účely důchodového pojištění považuje za osobu blízkou,
      * docházce dítěte do předškolního zařízení a povinné školní docházce dítěte,
      * místě výkonu nebo povaze zaměstnání druhého manžela nebo registrovaného partnera,
      * zdravotních důvodech, které podle lékařského posudku brání vykonávat zaměstnání nebo plnit povinnost součinnosti s úřadem práce při zprostředkování zaměstnání,
      * jiných vážných osobních důvodech, např. etických, mravních či náboženských, nebo důvodech hodných zvláštního zřetele,
      * okamžitém zrušení pracovního poměru zaměstnancem podle § 56 zákoníku práce.

      http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

    • 5. 1. 2012 23:21

      Janina P. (neregistrovaný) 93.157.130.---

      Re: Odmítnutí práce zprostředkované ÚP
      >>>Dobrý den,
      >>>neví někdo, zda mohu odmítnout práci, která mi byla
      >>>zprostředkována pomocí ÚP ? Sháním práci v jiném
      >>>oboru,
      >>>potřebuji získat praxi, abych mohla začít podnikat -
      >>>vázaná živnost, ale zatím se mi nepodařilo. Děkuji za
      >>>informace.
      >>>Janina P.
      >>Bylo by moc těžké zařídit, aby zam-tel odmítnul vás?
      >
      >Odmítnout můžete, ale pokud nemáte vážný důvod, vyřadí
      >Vás z evidence. Ale třeba poradí ještě někdo.
      >
      >Dále uchazeče o zaměstnání úřad práce z evidence
      >vyřadí rozhodnutím, jestliže bez vážného důvodu
      > * odmítne nastoupit do vhodného zaměstnání,
      >
      >Vážnými důvody jsou důvody spočívající v
      > * nezbytné osobní péči o dítě ve věku do 4 let,
      > * nezbytné osobní péči o fyzickou osobu, která se
      >podle zvláštního právního předpisu považuje za osobu
      >závislou na pomoci jiné fyzické osoby ve stupni II
      >(středně těžká závislost), ve stupni III (těžká závislost)
      >nebo ve stupni IV (úplná závislost), pokud s uchazečem
      >o zaměstnání trvale žije a společně uhrazují náklady
      >na své potřeby; tyto podmínky se nevyžadují, jde-li o
      >osobu, která se pro účely důchodového pojištění
      >považuje za osobu blízkou,
      > * docházce dítěte do předškolního zařízení a
      >povinné školní docházce dítěte,
      > * místě výkonu nebo povaze zaměstnání druhého
      >manžela nebo registrovaného partnera,
      > * zdravotních důvodech, které podle lékařského
      >posudku brání vykonávat zaměstnání nebo plnit povinnost
      >součinnosti s úřadem práce při zprostředkování
      >zaměstnání,
      > * jiných vážných osobních důvodech, např.
      >etických, mravních či náboženských, nebo důvodech hodných
      >zvláštního zřetele,
      > * okamžitém zrušení pracovního poměru zaměstnancem
      >podle § 56 zákoníku práce.
      >
      >http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

      Děkuji za odpovědi všem a přeji hezký a úspěšný nový rok 2012 :-).
      >

    • 6. 1. 2012 15:47

      Maruška555 (neregistrovaný) 85.71.160.---

      Re: Odmítnutí práce zprostředkované ÚP
      :-) vzpomínám na jednoho uchazeče o práci u nás, přišel dokonale nalitej ... tak jsme kupodivu nechtěli

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).