Re: DPH - odkup osobního automobilu
Podle přechodných ustanovení zákona 87/2009 bodu 6 se u hmotného majetku, který je předmětem smlouvy o finančním pronájmu s následnou koupí najatého hmotného majetku uzavřené do dne nabytí účinnosti tohoto zákona (do 1.4.2009), se až do doby ukončení finančního pronájmu s následnou koupí najatého hmotného majetku použije zákon č. 586/1992 Sb., ve znění účinném do dne nabytí účinnosti tohoto zákona.
Tedy, nemáte nárok na uplatnění DPH při odkoupení osobního automobilu a celou cenu zaúčtujete v souladu s vaší směrnicí.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
6. 1. 2012 13:28
Dobrý den, chtěla bych se zeptat měli jsme automobil na leasing a neměli jsme nárok na DPH, teď v listopadu nám přišla faktura na zůstatkovou cenu mohu já si v této faktuře uplatnit DPH ze zůstatkové ceny? A do majetku dám jen základ daně nebo nemůžu a do majetku si dám celkovou cenu?