Hlavní navigace

Zápočtový list

• (neregistrovaný) 77.48.103.---

8. 1. 2012 8:17

Dobrý den, jsem úplný analfabet v daních, ale prosím Vás o radu. Jak je to se zápočtovým listem? Před nynějším zaměstnavatelem jsem pracoval u dvou. Vím, že zápočtový list od posledního jsem dal nynějšímu zaměstnavateli, ale co ten před předešlý. Když náhodou skončím u nynějšího zaměstnavatele, tak budu mít na zápočťáku od něj dopsané upředešlé zaměstnavatel. Kopii jsem si nikdy nedělal - ani mě to v té době v 18 letech nenapadlo. Teď nad tím bádám,protože se mi rýsuje lepší zaměstnání a rád bych měl všechno pohromadě.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 1. 2012 8:34

xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

Re: zápočtový list
      Když nyní skončíte, tak na potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list) budete mít potvrzenou dobu jenom u posledního zaměstnavatele. Předchozí zaměstnání se už léta takto neevidují.
      Dokladem o dřívějších zaměstnáních jsou pracovní smlouvy a evidenční listy důchodového pojištění.
      U nového zaměstnavatele budou chtít jenom potvrzení od předchozího.

• 8. 1. 2012 8:41

viki0 (neregistrovaný) 77.48.103.---

Právě, že jsem u toho bývalého pracoval někdy 1996-1998 a to se žádné evidenční nedávaly - co když po mě budou chtít doložit nějak odpracovanou praxijedná se o státní správu (anebo se započitatelná praxe nijak nedokládá, stačí jim můj životopis?) - ten zaměstnavatel již zkrachoval, takže se s ním nějak o potvrzení nedohodnu.

• 8. 1. 2012 10:02

xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

V těch letech se vyplňovaly, ale zaměstnavatel je teprve po skončení pracovního poměru zasílal na CSSZ. Jestli máte pochybnosti o tom, zda je vám tato doba započítána do důchodu, požádejte si CSSZ (adresu najdete na jejich stránkách) o zaslání informativního listu důchodového pojištění a tam najdete všechny doby započtené do důchodu. Praxi můžete doložit pracovními smlouvami, kde je uvedena vykonávaná práce, případně platovým zařazením, které je také podle vykonávané práce a pod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).