Hlavní navigace

Pracovní cesta - bez jízdenky

  • (neregistrovaný) 46.13.237.---

    8. 1. 2012 12:25

    Dobrý den,zaměstnankyně jela na pracovní cestu. ALe na cestu tam nemá doklad o jízdném. Svezla se s někým, kdo tam zrovna jel. V cestáku má uvedeno kdy vyjela. Jízdné ji neproplatím, ale normoš dle cestáku ji uznám stravné? Je to takhle OK?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 1. 2012 18:25

      v.e.n.d.y.

      Re: Pracovní cesta - bez jízdenky
      A co třeba tenhle paragraf ZP?
      § 185
      Požaduje-li se pro poskytnutí cestovních náhrad prokázání příslušných výdajů, a zaměstnanec je neprokáže, může mu zaměstnavatel poskytnout tuto náhradu v jím uznané výši, která odpovídá určeným podmínkám, pokud tento zákon nestanoví jinak (§ 158 odst. 3).
      ...poskytujeme cenu jízdného veřejným dopravním prostředkem, vyjedu si z www.idos.cz podklady a to proplatím. Jinak měla mít PŘEDEM vystaven Cestovní příkaz a všechny tyto podmínky v něm dopředu popsané a schválené,ale protože se to nedělá, vznikají podobné probllémy. Já osobně bych na služební cestu bez podepsaného příkazu nikdy nevyjela, protože nedej bože, kdyby se jí něco stalo, tak zaměstnavatel může popřít vyslání a vše si hradí a odnese sama

    • 8. 1. 2012 20:57

      LJ (neregistrovaný) 46.13.237.---

      Re: Pracovní cesta - bez jízdenky
      Někdy to lidem nevysvvětlíte. A pani jela s nějakým známým...má ubytování na dva dny. Kdyby jela normoš busem jela by hned ráno třeba v 5.00 hodin. tak se s někým svezla a přespala tam. Já ji asi proplatím jen to stravné. Ještě juknu co a jak.
      Díky moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).