Hlavní navigace

Darovací daň

  • (neregistrovaný) 92.243.192.---

    8. 1. 2012 19:17

    Loni jsme jako neziskovka obdrželi finanční dar od fyzické osoby ve výši 60000,-.
    Budeme jako obč.sdružení platit z daru daň, příp. jak ji spočítat, kdy podat přiznání?
    Mockrát děkuji
    V:K:

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 1. 2012 21:49

      M. (neregistrovaný) 90.176.12.---

      Re: Darovací daň
      Pokud se domnívám dobře, tak platit nebudete nic. V zák. o dani z příjmu je §20/8 (bylo v r.2010) je toho hodně co je osvobozeno a asi tam svým účelem daru patříte. Daňové přiznání vyhotovit a daň 0. Odevzdat do 31.1.2012.
      M.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).