Hlavní navigace

Od kdy přihlásit ke zdrav.poj.?

  • (neregistrovaný) 217.115.249.---

    8. 1. 2012 20:51

    Chci si ověřit, od kterého data by měli být přihlášeni zaměstnanci ke ZP, kteří mají pracovní smlouvu na dobu neurčitou od 1.12.2011, ale pracovat začali až 4.12.2011 (nepřetržitý provoz),což je neděle, skutečný nástup tedy 4.12. - k tomuto datu byli taky přihlášeni na OSSZ, ale nejsem si jistá s tím zdravotním pojištěním, zda 1. nebo 4.12.? děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2012 7:09

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Od kdy přihlásit ke zdrav.poj.?
      OSSZ - 4.12.
      ZP - 1.12.
      ELDP budou taky od 4.12.

    • 9. 1. 2012 8:43

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: Od kdy přihlásit ke zdrav.poj.?
      myslela jsem, že i u ZP je to ode dne nástupu do práce
      Zákon o veřejném zdravotním pojištění § 8 Povinnost platit pojistné

      (1) Pojistné se platí zdravotní pojišťovně, u které je pojištěnec pojištěn, (dále jen "příslušná zdravotní pojišťovna"). Povinnost platit pojistné vzniká pojištěnci dnem:
      a) nástupu zaměstnance do zaměstnání

      Povinnost zaměstnavatele platit část pojistného za své zaměstnance vzniká dnem nástupu zaměstnance do zaměstnání (§ 2 odst. 3) a zaniká dnem skončení zaměstnání, s výjimkami stanovenými v § 6. Za den nástupu zaměstnance do zaměstnání se považuje
      a) u pracovního poměru včetně pracovního poměru sjednaného podle cizích právních předpisů den, ve kterém zaměstnanec nastoupil do práce, a za den ukončení zaměstnání se považuje den skončení pracovního poměru,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).