Hlavní navigace

Registrace DPH

  • (neregistrovaný) 90.182.191.---

    9. 1. 2012 11:22

    Dobrý den, je zrušení registrace k DPH povinné, pokud jsem nesplnila obrat 1.000.000,- Kč?
    i.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2012 11:31

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: registrace DPH
      O zrušení registrace K DPH můžete zažádat, jen když k tomu splňujete podmínky uvedené v §106 zák. o DPH. Ale pozor, FÚ je oprávněn vám zrušit registraci k DPH, pokud po dobu 12měsíců po sobě následujících jste neuskutečnili žádné plnění (a nezdůvodnil to písemně FÚ) nebo uskutečňujete jen plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet daně.

    • 9. 1. 2012 11:57

      i. (neregistrovaný) 90.182.191.---

      Re: registrace DPH
      Já o zrušení žádat nechci, i když podmínky splňuji. Plnění uskutečňuji, ale obrat za 2011 je 200.000,-. Takže nemusím? Je to dobrovolné? Mohu zůstat plátcem?
      Děkuji.

    • 9. 1. 2012 13:07

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: registrace DPH
      Ano, jak vám už psal(a) HP, můžete zůstat dobrovolným plátcem. Někdy zůstat dobrovolným plátcem je i výhodnější pro vaše odběratele, abyste např. nezdražovala o neuplatněné DPH služby nebo zboží v tzv. "řetězci" plátců DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).