Hlavní navigace

Faktura vydaná

• (neregistrovaný) 62.24.86.---

9. 1. 2012 12:42

Dobrý den, můžu vystavit fakturu na částku něco kolem 1 milionu a mít na ní jen text fakturuji Vám dodávku a montáž xxx do objektu xxx. Nic víc jen text a částka?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2012 12:50

Ivča26 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Re: faktura vydaná
      K tomu byste měli být položkový rozpočet - po nás to chce zákazník i při kontrole na FU při větších zakázkách chtěli vidět
      fakturu + položkový rozpočet + smlouvu o dílo. Ale jestli se Vám jedná ohledně DPH, tak tam musíte napsa,. že výše daně je povinen doplnit odběratel a naje´dte si na mfcr a je tam tabulka
      Stavby a stavební práce /to jsou 3 strany/ a k tomu sekce F /ta je na 17 stran/ a tam je vysvětleni co ke každému patří
      např. 41.00.2 nebytové budovy a pak máte vysvěleno na 22 odkazech co do toho patří....
      ale je lepoší si to natisknou z PC, protože knihy jsou drahé a stejně si myslím, že životnost tohohle nebude dlouhá, protože už nyní ministerstvo nedokáže některé dotazy zidpovědět.
      takže zdravím

• 9. 1. 2012 13:01

? (neregistrovaný) 62.24.86.---

Mám to ještě v roce 2011, jen řeším zda to tak může být nebo zda musí být ta smlouva a rozpočet, ale je to dané zákonem?

• 9. 1. 2012 13:23

Ivča26 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Když je zakázka na tak vysokou částku, tak se doporučuje mít smlouvu,protože se stává, že odběratel nechce zaplatit a pak při soudním sporu je smlouva směrodatná. Já jsem nikdy nepátrala, zda se to musí, protože mi vždy k fakturám dodáváme položkový rozpočet a na zakázky máme uzavřeny smlouvy. Jak dokážete v rámci účetnictví co jste na kterou zakázku spotřebovali atd.
      zkuste si zadat do vyhledávače vaš dotaz a uvidíte co vám to vyjede, ale určitě je všude dána faktura + položkový rozpočet
      a nebo když nemáte položkový rozpočet, tak se vše vypisuje na fakturu. Nevím co děláte, ale je zajimavé, že to odběratel po Vás nevyžaduje.

• 9. 1. 2012 13:35

? (neregistrovaný) 62.24.86.---

Zpracovávám jen faktury které vystavil někdo jiný a právě jsem se nad tím také pozaszavila, faktura byla uhrazena odběratelem řádné a v plné výši, ale odběratel je velká firma tak jsem se taky podivila, že není k tomu nic víc. A vedu DE tak nemám sklady, je to jen výdej a příjem. Myslíte že to mám řešit?

• 9. 1. 2012 15:15

mmurka (neregistrovaný) 217.112.161.---

záleží za co zodpovídáte a když tak se snažte donutit aby vše bylo v pořádku, protože je málo práce a chtějí i úředníky propuštět z FU, takže se snaží ukázat jak jsou potřební a my už jdeme za poslední 8 let po třetí na kontrolu, no jo.....

• 9. 1. 2012 17:01

:-) (neregistrovaný) 62.24.86.---

Smím se zeptat v jakém regionu podnikáte? vedu cca 12 firem v Praze a bojím se to zakřiknout, ale měla jsem za asi 7 let 2 kontroly na DPH jinak nic. Doufám, že jsem si to ted nezakřikla...

A po čem nejvíce jdou při kontrolách?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).