Hlavní navigace

Exekuce mzdy

• (neregistrovaný) 84.244.92.---

11. 1. 2012 9:06

Dobrý den, prosím o radu. Přítel má exekuci na mzdu, máme spolu 2 děti a žijeme v jedné domácnosti. Protože jsem byla na RD, přítel si uplatňoval slevu na obě děti. Nyní budu nastupovat do práce a chtěla bych si dát děti do daní já. V přítelově zaměstnání, ale tvrdí,že na tom proděláme. Já si myslím,že né. Akorát se mu bude exekuce vypočítávat z nižší částky.Jeho čistá mzda je kolem 18tis, před snížením o ex. Prosím o radu, kdo má pravdu? Možná mi něco uniká. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2012 9:11

Ira (neregistrovaný) 84.244.65.---

Re: Exekuce mzdy
      Exekuce se počítá z čisté mzdy minus minimum rodiny, a dále pak zda se jedná o 1/3 nebo 2/3 .
      Záleží na Vás, jak se rozhodnete. Zkuste si vypočíta Váš plat bez slev a se slevou na děti a porovnejte s přítelovou výplatou vč. exekuce a uvidíte, co bude pro vás výhodnější.

• 11. 1. 2012 9:21

Reana (neregistrovaný) 84.244.92.---

Děkuji. Jen nemám zcela jasno, jestli do jeho čisté mzdy patří i sleva na dani za děti nebo ne? 1/3 je u přednostních podledávek?

• 11. 1. 2012 9:24

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Čistá mzda se vypočítá tak, že od hrubé mzdy odečtete zdravotn a sociální pojištění a daň ( daň poníženou o slevu na dani a daňové zvýhodnění na děti)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).