Hlavní navigace

Přenesení daně zedník vč.materiálu

• (neregistrovaný) 92.62.224.---

11. 1. 2012 12:45

Prosím o radu,vystavuju pra manžela vydaný faktury.Manžel podniká jako zedník a je plátce kvartálního dph.Předávací protokol na práce bude podepsaný dneska,ale část prací byla již provedena v prosinci,ale dle smlouvy o dílo se bude vystavovat faktura až v roce 2012.Bude správně, když fakturu vystavím s dnešním datumem bez DPH a dopíšu že sazba DPH je 20%?Tiskopis dph za 1Q budu normálně podávat do 25.dubna a k tiskopisu přiložím hlášení za dodavatel viz. co jsem našla tady v historii. Je to teda pro mě složitější na vyplňování,ale tím pádem budeme mít nadměry z dph z přijatých faktur za materiál?Protože manžel fakturuje zednické práce včetně dph?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2012 12:53

Helas (neregistrovaný) 193.179.131.---

Re: přenesení daně zedník vč.materiálu
      Cituji: " Protože manžel fakturuje zednické práce včetně dph?"

Nebude fakturovat práce včetně DPH, ale bez DPH. A proto budete mít nadměrný odpočet. Ale ten doložíte tím hlášením a uvedením částek do správných řádků přiznání DPH.

• 11. 1. 2012 13:06

PetraKot (neregistrovaný) 92.62.224.---

Děkuji za odpověď a omlouvám se za tu poslední větu,tu jsem nějak nezvládla,jak myslím na plno věci najednou :-( chtěla jsem napsat "protože manžel fakturuje v ruce 2012 zednické práce bez dph?"

• 11. 1. 2012 13:11

Helas (neregistrovaný) 193.179.131.---

Jinak to máte dobře, pokud bude provádět zednické práce plátcům DPH, tak fa bez daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).