Hlavní navigace

Skonto

  • (neregistrovaný) 217.194.162.---

    13. 1. 2012 8:59

    Dobrý den, pokud mi odběratel dle obch.podmínek zaplatí fakturu v přívějším termínu - náleží mu skonto např. 3%. Na toto skonto se prosím vystavuje opravný daň. doklad, kde napíšu starou výši bez DPH, DPH a novou výši bez DPH, DPH. ???

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 1. 2012 14:13

      rr (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Skonto
      Ne, uvedete pouze rozdíl (v podstatě částky s mínusem)

      § 45 Opravný daňový doklad
      (1) Opravný daňový doklad o opravě základu daně a výše daně nebo o opravě výše daně v jiných případech obsahuje
      a) náležitosti odpovídající původnímu daňovému dokladu, včetně evidenčního čísla,
      b) důvod opravy,
      c) ROZDÍL mezi opraveným a původním základem daně,
      d) ROZDÍL mezi opravenou a původní daní,
      e) ROZDÍL mezi opravenou a původní úplatou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).