Hlavní navigace

Sazba pro nahradu pri nemoci po pracaku

• (neregistrovaný) 94.112.98.---

13. 1. 2012 23:25

Mam prosbu s vypoctem nahrady mzdy pri nemoci. Vim jak se to pocita, ale nevim, z jakeho prumeru vyjit, kdyz zamestnanec nastoupil mesic pred nemoci.
    U jednoho klienta nastoupila zenska 15.6. a na konci cervence nemoc. V cervenci bez nahrady, v srpnu by mela mit nahradu.
    Od zacatku roku do 14.6 byla na pracaku, 15.6. nastoupila za 8000,- mesicne. HM za cerven byla 4364,- V cervenci doslo ke zvyseni mzdy na 8900,- mesicne, ale diky nemoci mela hrubou jen 8477,- V srpnu potrebuju spocitat nahradu za 8 dni a nevim, jaky mam pouzit prumer, resp. hodinovou sazbu.

Donesl mi ted jeden chlap ucetnictvi za minuly rok, ze mu to pry mam udelat spravne. HM ma spravne, odvedeno taky, ale o nejake nahrade neslysel. Je to vse jen ucetni problem, protoze zamestnankyni plati uplne jinak, nez je na papire.

Dekuji vsem za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2012 10:37

xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

Re: Sazba pro nahradu pri nemoci po prac
      náhradu za nemoc vypočítáte z pravděpodobného výdělku, ale podle toho co píšete je to stejně asi jedno co tam dáte, protože počítat náhradu za srpen v polovině ledna příštího roku mi přijde dost pozdě

• 14. 1. 2012 11:19

MartaZ (neregistrovaný) 94.112.98.---

Jak pisu v zaveru sveho dotazu, jde jen o formalitu, protoze zamestnanec bere uplne jinou mzdu bokem, jde jen o to, aby bylo papirove vse v poradku. Hruba mzda a odvody z ni jsou v poradku.

Muzete mi prosim poradit jak se zjisti pravdepodobny vydelek? dekuji

• 14. 1. 2012 12:47

MartaZ (neregistrovaný) 94.112.98.---

Nasel jsem tento postup:
      základní mzda + premie děleno 4,348 (průměrný počet týdnů v měsíci) děleno stanovenou týdenní prac.dobou.
      Ale pracovnik nastoupil v puli cervna za 8000,-HM/mesic a v cervenci dostal zvednuti na 8900,-HM, takze z jake mzdy mam pocitat? Dekuji za pomoc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).