Hlavní navigace

Platba kartou, DE a FO

  • (neregistrovaný)

    15. 1. 2012 11:12

    Dobrý den,
    mám prosbu o radu:
    Předesílám tedy že jsem si tu četla asi hodinu ve starších příspěvcích co s tím ale moc jsem si nepomohla...
    problém tedy je:
    podnikatel FO vede DE... dodává mi účtenky za platby kartou, hlavně se jedná o PHM. To co je placeno z "firemního"účtu chápu, účtuji jako výdej bankou (v DE se s tím mnoho parády stejně neudělá, ten zápis je jednoduchý a dávám si pozor aby mi seděl záznam s údaji na účtence) ale pak má FO ještě jeden účet, tzv.soukromý ze kterýho občas koupí PHM také. pak mi samozřejmě nesedí výpisy. Doposud jsem to účtovala jako výdej hotově ale mám obavy že je to špatně neb je na účtence uvedeno číslo karty a že by z toho mohl být problém. A nemusím podotýkat že FO samozřejmě chce daň.výdej +odpočet DPH... co s tím?
    Není náhodou u FO jedno jestli je účet firemní a nebo soukromý?
    Já osobně bych tyhle účtenky asi nejraději vyhodila... :-) ale to neprojde....
    Moc díky za radu
    D.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2012 11:46

      Hanah (neregistrovaný)

      Re: platba kartou, DE a FO
      mám takového klienta, kterému vedu daň. evidenci.
      Z běžného účtu, který má k podnikání účtuji přímo a nalepím účtenky přiložím je nalepené k bankovnímu účtu. Ty, které platí z jiného účtu účtuji přes úpokladnu jako za hotové.

    • 15. 1. 2012 12:22

      DDagmar (neregistrovaný)

      Re: platba kartou, DE a FO
      takže v podstatě to dělám správně... takže moc díky za radu, přeji hezký zbytek neděle..
      D.

    • 15. 1. 2012 12:36

      v.e.n.d.y.

      Re: platba kartou, DE a FO
      Souhlasím, to i v a.s. se stane, že zaplatí zaměstnanec nákup pro firmu svou soukromou kartou. Přinese řádný doklad a proplácíme z pokladny, Je přeci jedno, jestli vytáhl svou peněženku nebo svou platební kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).