Hlavní navigace

Sleva na dani studenta 2011 - kombinovaná forma

  • (neregistrovaný) 77.104.205.---

    9. 1. 2012 12:01

    Dobrý den, od r. 2008 do 14. září 2011 jsme byla studentem kombinované formy na VŠ, v r. 2010 jsem se stala OSVČ (vedlejší činnost). Můžu si do data ukončení studia v daňovém přiznání za r. 2011 uplatnit slevu na studenta? Je mi pod 26 let. Resp. můžu si uplatnit slevu za část roku kdy jsme splňovala podmínky a to 1/9 z 4020,-Kč? V r. 2010 jsmem si slevu uplatnila v daňovém přiznání, ale po přečtění několika článků na internetu nevím, zda je ještě možné uplatnit tuto slevu také v roce 2011.
    děkuji moc za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2012 12:25

      autorka

      Dobrý den,

      v daňovém přiznání si uplatníte slevu na studium včetně měsíce září v souladu s § 35 ba zákona o daních z příjmů ve výši jedné dvanáctiny za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly podmínky pro uplatnění nároku na snížení daně splněny. Kombinovaná forma studia zde nehraje roli (nesmí se jednat o celoživotní vzdělávání).

      Dagmar Kučerová  ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).