Hlavní navigace

Přenesení daňové povinnosti u FaP

  • (neregistrovaný) 90.177.124.---

    17. 1. 2012 13:25

    Dobrý den,
    jsme stavební firma (plátci DPH) která dělá zateplovací práce pro SVJ a družstva - neplátci DPH. Když budu vystavovat fav tak standardně s 14% DPH.
    Najímáme si na práci lidi na živnost, ti kteří jsou plátci DPH budou nám fakturovat bez DPH (režim PDP) i když jsou práce dělané pro SVJ (neplátci) a je tak uvedeno ve smlouvě? nebo tím že finálním odběratelem je neplátce, tak nám budou fakturovat standardně, tedy s DPH?
    Děkuji Katka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2012 13:32

      Vladimír Jirásek (neregistrovaný) 213.220.205.---

      Re: přenesení daňové povinnosti u FaP
      Budou fakturovat v režimu PDP.

      S pozdravem

      V.Jirásek

    • 17. 1. 2012 13:58

      Helas (neregistrovaný) 193.179.131.---

      Re: přenesení daňové povinnosti u FaP
      Ano budou fakturovat vám v režimu přenesení a vy pak klasicky s daní 14% pro neplátce (SVJ a družstva).

    • 17. 1. 2012 15:07

      jar (neregistrovaný) 83.208.251.---

      Re: přenesení daňové povinnosti u FaP
      Ještě nepříjemná poznámka - začíná se letos řešit švarcsystém tedy pokud si najímáte živnostníky JEN na práci, je to na velké pokuty od IP (podle ZP § 2,3 závislá činnost). Nikdo nevíme, jak to budeme ve stavařině dělat..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).