Hlavní navigace

Musi mit s.r.o. zamestnance?

  • (neregistrovaný) 79.98.72.---

    19. 1. 2012 13:26

    Spolecnost ma 4 spolecniky, z nich jsou 2 jednatele. Jedna se o produkcni spolecnost podnikajici v oblasti film, video, grafika atd. V zivnostenskem rejstriku ma zapsane vsechny mozne zivnosti.
    Je mozne (legalni) aby vsichni fungovali na zivnostensky list a fakturovali svoji praci firme? Je mozne aby firma nemela zadne klasicke zamestnance? Nejedna se poruseni nejakeho zakona nebo je tato praxe bezna?

    Diky za odpoved.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 1. 2012 13:43

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: Musi mit s.r.o. zamestnance?
      Společnost nemusí mít zaměstnance.

      Společníci mohou fakturovat svou práci svému s.r.o. Je to běžná praxe.

      Společnost však musí tyto práce zdaňovat jako závislou činnost. Je na to konstatní judikatura NSS.

      Hezký den!

      P.S.

      prosím pište s diakritikou. Děkuji.

    • 19. 1. 2012 18:01

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: Musi mit s.r.o. zamestnance?
      Kdyz ono se to dobre pise.
      Ale strašně špatně se to pak čte.

    • 19. 1. 2012 21:26

      smyke (neregistrovaný) 79.98.72.---

      Re: Musi mit s.r.o. zamestnance?
      Omlouvám se za nedodržení diakritiky, síla zvyku, moje chyba.

      Díky za odpověď a Váš čas.

      Ještě bych se rád zeptal, jestli se v tomto případě nejedná o tzv. švarcsystém, který je momentálně dost probíraný a slyšel jsem, že od tohoto roku bude více kontrolovaný a postihovaný.
      Nebo se na tuto situaci ve firmě (4 společníci fakturují firmě) nevztahuje?

      Díky.

    • 19. 1. 2012 21:49

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.2.---

      Re: Musi mit s.r.o. zamestnance?
      Jde o to, že nezdaňují tyto fakturované příjmy ve svých daňových přiznáních v §7, ale jejich příjem je zdaněn jako závislá činnost, včetně všech odvodů sociální daň a zdravotní, daň z příjmu ze závislé činnosti a to v s.r.o. Takže stát není zkrácen na svých příjmech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).