Hlavní navigace

Opravné dph

  • (neregistrovaný) 90.177.106.---

    19. 1. 2012 22:04

    dobrý den, asi hloupý dotaz, ale jaký je rozdíl v tom, když jsem zjistil, že jsme nepřiznali v osmém měsíci dph z vydané faktury a když nedám opravné, ale přidám to do dph ted?
    Pokud dám opravné......vypočítají mi penále
    pokud mi kontrolou zjistí, že jsem špatně odvedl.........dají mi také penále a to do data, než to odvedu ted za prosinec?

    moc děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2012 9:36

      j.. (neregistrovaný) 90.177.106.---

      Re: opravné dph
      a pokud by přišla kontrola budou sankce stejné, jako bych ted dal dodatečné?

    • 20. 1. 2012 9:52

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: opravné dph
      Ano u dodatečné jsou jisté, zde jen v případě kontroly ,ale naprosto stejné.
      Málokdo využívá, což je velká škoda. Pozor týká se to opravdu jen "posunu" období, nikoliv 2x uplatněný doklad, apod..

    • 20. 1. 2012 12:51

      L. (neregistrovaný) 90.178.77.---

      Re: opravné dph
      Takže dle tohoto § nevadí, když odvedu DPH z vyd. faktur později, ale v témže roce ( §104 odst. 3).
      Mohl by se uplatnit tento § u zpětných bonusů za odebr.zboží?
      Mám velký problém s dodavateli, aby nám Q.bonusy stihli vyčíslit do termínu přiznání DPH. Asi ne, že?

    • 20. 1. 2012 13:10

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: opravné dph
      >>>>>dobrý den, asi hloupý dotaz, ale jaký je rozdíl v
      >>>>>tom,
      >>>>>když jsem zjistil, že jsme nepřiznali v osmém měsíci
      >>>>>dph z vydané faktury a když nedám opravné, ale přidám
      >>>>>to do dph ted?
      >>>>>Pokud dám opravné......vypočítají mi penále
      >>>>>pokud mi kontrolou zjistí, že jsem špatně
      >>>>>odvedl.........dají mi také penále a to do data, než
      >>>>>to odvedu ted
      >>>>>za prosinec?
      >>>>>
      >>>>>moc děkuji za odpovědi
      >>>>Ano § 104, odvedla bych také až v prosinci.
      >>>
      >>>a pokud by přišla kontrola budou sankce stejné, jako
      >>>bych ted dal dodatečné?¨
      >>Ano u dodatečné jsou jisté, zde jen v případě
      >>kontroly
      >>,ale naprosto stejné.
      >>Málokdo využívá, což je velká škoda. Pozor týká se to
      >>opravdu jen "posunu" období, nikoliv 2x uplatněný
      >>doklad, apod..
      >
      >Takže dle tohoto § nevadí, když odvedu DPH z vyd.
      >faktur později, ale v témže roce ( §104 odst. 3).
      >Mohl by se uplatnit tento § u zpětných bonusů za
      >odebr.zboží?
      Platí jen pro koeficient, tzn nemusíte ani v roce
      >Mám velký problém s dodavateli, aby nám Q.bonusy
      >stihli vyčíslit do termínu přiznání DPH. Asi ne, že?
      Bonusy bych řešila smluvně.
      Den DZP je den vzájemného odsouhlasení odebraného zboží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).