Hlavní navigace

Náležitosti výpovědi z pracovního poměru

  • 85.71.146.---

    9. 1. 2012 22:45

    Dobrý den, podávali zaměstnanec výpověď z pracovního poměru dohodou, která je písemná s datem ukončení, může místo vlastnoručního podpisu použít jeho razítko s nacionály? Děkuji za odpověď. Jarmila

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 1. 2012 0:05

      Rop

      Zákoník práce pro právní úkony dle § 18 odkazuje mimo jiné na § 40 odst. 3 občanského zákoníku z něhož cituji: "Písemný právní úkon je platný, je-li podepsán jednající osobou"

      Takže výpověď musí být podepsána.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).