Hlavní navigace

Přenesení DAŇ. POVINNOST-opravy plyn.zař

• (neregistrovaný) 90.182.83.---

30. 1. 2012 13:06

Prosím o radu. Fakturuji revize, opravy a údržbu plynových zařízení. Našla jsem si, že by to mohlo patřit do přenesené daňové povinnosti CZ-CPA 43.22.20, ale nejsem si úplně jistá, jestli to tam opravdu patří a spadá to tím padem do přenesené daň.povinnisti.
    Poradí mi někdo????

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2012 13:14

dj (neregistrovaný) 90.182.168.---

Re: Přenesení DAŇ. POVINNOST-opravy plyn
      tak tohle řeším už měsíc. Podstatné je zda je to 43.22.12 údržba a servis domácích kotlů a hořáků nebo 33.12.14 údržba a opravy průmyslových kotlů a hořáků. Nikdo to není zatím schopen určit. Statisťák to odmítá, prý je to přenesení názvu z unie,průmyslová komora rozdělení na domácí a průmyslový nezná, ta zná jen plynový spotřebič do a nad 50 kw a finančák zatím neodpověděl. Takže my provozujeme 100 kotelen a na každé mi různé firmy fakturují servis a opravy kotlů různě.Většinou však mohu říci že s přenesením daňové povinnosti, pokud servis je na místě u zákazníka.

• 30. 1. 2012 13:32

dleskýto (neregistrovaný) 90.182.83.---

U nás se jedná o průmyslové plynové kotle, je to pravidelná měsíční údržba.
      Takže bych asi účtovala s daní?

• 30. 1. 2012 14:26

dj (neregistrovaný) 90.182.168.---

A čemu říkáte průmyslový kotel, když takováto terminologie v ČR neexistuje. Prosím o podloženou definici průmyslový x domovní kotel. Díky.

• 30. 1. 2012 15:00

dleskýto (neregistrovaný) 90.182.83.---

Nevím ,jak to přesně specifikovat, jedná se o plynový průmyslový rozvod pro spalné pece a rozvod technických plynů v Chemických závodech

• 28. 2. 2012 14:43

vo55 (neregistrovaný) 84.42.205.---

>>A čemu říkáte průmyslový kotel, když takováto
      >>terminologie v ČR neexistuje. Prosím o podloženou
      >>definici
      >>průmyslový x domovní kotel. Díky.
      >Nevím ,jak to přesně specifikovat, jedná se o plynový
      >průmyslový rozvod pro spalné pece a rozvod
      >technických plynů v Chemických závodech

• 28. 2. 2012 14:50

vo55 (neregistrovaný) 84.42.205.---

Panebože, průmyslový kotel není průmyslový rozvod plynu atd...
      To je zařízení na ohřev vody, oleje a pod. určené pro vytápění, ohřev technologie a tak. Předpokládám, že se jedná o všechny kotle, které NEJSOU umístěny v domácnostech. Musí sem spadat i kotel, který je umístěn v kotelně např. supermarketu. Hledal jsem definici na internetu a nic jsem nenašel, takže je potřeba si to odvodit trochu po svém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).