Hlavní navigace

Výdaje paušálem - poštovné.

  • (neregistrovaný)

    9. 2. 2012 11:41

    Dobrý den,
    budu uplatňovat výdaje paušálem jako minulý rok. Teď si nejsem jistá v poštovném. Vedu DE, nejsem plátce DPH.
    Začala jsem v tomto roce posílat zboží poštou. Moje příjmy, ze kterých budu uplatňovat výdaje paušálem je CENA ZBOŽÍ + POŠTOVNÉ - SKUTEČNĚ ZAPLACENÉ POŠTOVNÉ. Př. zboží 200,- + poštovné, které účtuji 130,- - 83,- které na poště zaplatím (podací lístek). Příjem by tedy byl 247,- Kč.

    Od listopadu mám smlouvu s Českou poštou, tak fakturu za služby pošty dostanu za listopad v prosinci a uhradím v prosinci.
    Jenže za prosinec uhradím fakturu až v lednu. Co budu tedy přiznávat k příjmům ke zdanění. Úplně celkou částku i s veškerým poštovným, kterou za prosinec přijmu nebo si mohu odečíst to co jsem za poštovné zaplatila (ale tu cenu služby jsem věděla až v lednu) Jedná se poštovné ve výši 10000,- Kč. Což je pro mě docela dost, když hodnota zboží je +/- 170,- kč/ 1 balíček.

    Pokud bych si to za rok 2011 nemohla odečíst, tak od příjmů bych to odečetla za rok 2012.

    Jsem začátečník, přiznám se, že se v tom trochu "plácám". Snad jsem problém, který teď řeším napsala co nejsrozumitelněji.

    Děkuji moc za radu. Helena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).