Hlavní navigace

Doprovod zletilého dítěte na vyšetření

 • (neregistrovaný)

  10. 2. 2012 11:42

  Mám dotaz: Naše zaměstnankyně má zletilého syna, se kterým musela tento měsíc 3x na vyšetření do Prahy (pracuje v Jirkově). Ošetřující lékař jí vystavil OČR, které jsme zaslali na OSSZ, ale odtud nám volali, že jí toto OČR neproplatí, že jí tyto 3 dny musí zaplatit zaměstnavatel. Chci se zeptat, kolikrát za rok musí zaměstnavatel hradit tyto neodpracované dny. Když bude i nadále jezdit na vyšetření, přijde mi nefér, aby vše hradil zaměstnavatel. Co když bude takto jezdit po celý rok každý měsíc?
  To je jako s dárcovstvím krve. Máme několik zaměstnankyň, které darují několikrát v roce krev. Vím, že je to správná věc, ale proč, když je to pomoc státu, musí tyto celé dny hradit zaměstnavatel. Jak k tomu přijde?
  Děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 2. 2012 12:17

   jasná (neregistrovaný)

   Re: Doprovod zletilého dítěte na vyšetře
   S tím nic nenaděláme. Příloha k nařízení vlády č. 590/2006 Sb. vymezuje okruh a rozsah důležitých překážek v práci a doprovod do zdravotnického zařízení řeší bod 8 a,b.

  • 10. 2. 2012 12:20

   Kara (neregistrovaný)

   Re: Doprovod zletilého dítěte na vyšetře
   Jestli jí doktor napsal skutečně ošetřovačku, tak nechápu, jak může sociálka říct, že ji platit nebude. Ovšem pokud nějak vypátrali, že to vlastně nemá být ošetřovačka, ale doprovod k lékaři, tak to ale taky musí vyřídit s tím lékařem, Vy přece máte v ruce ošetřovačku a ne potvrzení o doprovodu. Jinak doprovod hradí zaměstnavatel v případě, že byl doprovod nezbytně nutný a po nezbytně nutnou dobu (potvrzuje lékař). Počet omezen není.
   S krví totéž, akorát je nárok na náhradu na celý den (říkejte tomu třeba krvavá daň). Spravedlivé to není, souhlasím.

  • 10. 2. 2012 13:34

   all (neregistrovaný)

   Re: Doprovod zletilého dítěte na vyšetře
   Ale on byl 3 dny za sebou ? Nebo to mu vždy na 1 den vystavil ošetřovačku, čili měl 3x ošetřování ?
   A nespravedlivostí je víc, nejen tohle.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).