Re: Nemoc a práce přesčas
Já tomu rozumím ale přesto musíte vědět jak měl v sobotu pracovat. Přeci když měl pracovní úraz musel se mu stát v pracovní době, to znamená že zaplatíte mzdu za odpracované hodiny a zbytek náhradu.
Např.: měl mít směnu od 7:00 do 15:30 a úraz se mu stal v 10:00, odešel k lékaři a on mu vystavil neschopenku, 1. den pracovní neschopnosti mu zaplatíte za 3 hodiny mzdu a zbytek náhradu. Něco jiného by bylo, kdyby odpracovat celou směnu a pak šel k lékaři, pak je první den PN až následující pondělí.
Re: Nemoc a práce přesčas
Právěže oč tu kráčí je to, že sobota nebyla v plánu směn. Sobotní práce byla práce přesčasová a to je rozdíl. Kdyby se mu to stalo např. v pátek, bylo by jasné, kolik hodin ze své plánované směny odpracoval (buď by odpracoval část směny a nemoc by byla zadána od toho dne, nebo celou směnu a nemoc by byla zadána od následujícího dne). Ale sobotní práce byla přesčasová, to není žádná plánovaná směna, to jde do práce a pracuje tolik hodin, kolik je potřeba, takže se nedá určit, zda odpracoval celou směnu nebo jen její část, protože přesčasová práce není směna.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
10. 2. 2012 12:27
Prosím o konzultaci. Jak byste zadali toto:
Zaměstnanec má plán směn od pondělí do pátku po 8 h. V sobotu 14.1. šel pracovat s tím, že si někdy v následujícím období (do 3 měsíců) vybere náhradní volno. V sobotu 14.1. odpracoval 8 h a udělal si úraz, byl sepsán záznam o prac. úraze s tím, že bylo odpracováno 8 h. Neschopenka byla vystavena od 14.1. Od kdy zadat začátek nemoci - od 14.1. (protože ten den vlastně neměl plánovanou směnu, ale pracoval přesčas), nebo od 15.1.?