Hlavní navigace

S.r.o. vyplácí vypoř.podíl-odvádí DPsráž

  • (neregistrovaný) 90.179.181.---

    17. 2. 2012 11:03

    Společnost s.r.o. vyplácí FO vypořádací podíl ( za odkoupení s.r.o. ) ,
    vyplácí ho na etapy dle Kupní smlouvy. Musí za FO odvést Daň zvl.sazbou a ponížit výplatu podílu nebo je to povinností FO ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2012 13:15

      Vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: s.r.o. vyplácí vypoř.podíl-odvádí DP
      Teď jste to trochu zmatlal- prodej obchodního podílu v s.r.o., daň přiznává prodávající v DPFO-příjem dle §10, výdajem je nabývací cena podílu
      - vypořádací podíl- při zániku účasti společníka v s.r.o.- srážková daň 15%-odvádí s.r.o. Takže si to ujasněte a vyberte si.

    • 18. 2. 2012 8:25

      Václav2 (neregistrovaný) 90.179.181.---

      Re: s.r.o. vyplácí vypoř.podíl-odvádí DP
      Máte pravdu, nemám v tom vůbec jasno.Takže :společníci firmy A
      prodali svoji firmu za 500 tis. ( ZK 102tis.) firmě B. Firma B splácí tuto částku ve 3 splátkách bývalým jednatelům firmy A. Firma B zaplatila vždy splátku dle kupní smlouvy, ale žádnou daň neodváděla.
      Takže podle Vašeho výkladu bych to myslel tak, že daň odvedou bývalí společníci v DPFO a společnost neodvádí. Chápu to správně ?
      Ještě jsem to nedělal a jsem z toho celý zmatený. Děkuji za trpělivost.

    • 18. 2. 2012 15:16

      Vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: s.r.o. vyplácí vypoř.podíl-odvádí DP
      Podívejte se do smlouvy, měla by být o prodeji(převodu) obchodního podílu. Potom každý ze společníků měl přiznat v DPFO příslušnou splátku nebo splátky za kalendářní rok, do výdajů proti tomu by si dali nabývací cenu. Ještě je tam možnost osvobození, pokud by příslušné podíly vlastnili více než 5 let.

    • 20. 2. 2012 7:19

      Václav2 (neregistrovaný) 90.179.181.---

      Re: s.r.o. vyplácí vypoř.podíl-odvádí DP
      Děkuji za rady, doufám, že konečně uvidím smlouvu,protože dosud jsem ji neviděl.Přeji pohodový den.

    • 21. 2. 2012 14:38

      xx (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: s.r.o. vyplácí vypoř.podíl-odvádí DP
      dobry den, vkladam se do diskuse, resim ted to stejne, jen u nas je už osvobozene po 5ti letech. Dotaz mam, zda si musi FO podat sama dan. přiznání za rok 2012 i pokud je osvobozene a tam to uvest ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).