Hlavní navigace

Vyúčtování daně z příjmu

• (neregistrovaný) 90.180.141.---

17. 2. 2012 11:43

V roce 2010 bylo provedeno roční zúčtování. Není mi jasné, co se zapisuje do vyúčtování na 1. str. bod. 06 a 06a. Vím, že do 06 se zapisují přeplatky na dani z ročního zúčtování a do 06. přeplatky daňových bonusů. Není mi jasné, kam započíst mínusové daňové bonusy, které vznikly při kompenzaci při ročním zúčtování s přeplatkem na dani. Mám o ně ponížit výši vyplacených daňových bonusů (ř. 06a)nebo je odečíst od přeplatků na dani (ř.06)? Předem děkuji .

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2012 12:48

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Re: Vyúčtování daně z příjmu
      Nevím, co myslíte mínusovým daňovým bonusem, ale bonusy rozhodně nemůžete míchat do 06. Při ročním zúčtování buď vznikne přeplatek ze sražených záloh - ř. 06 nebo bonus na dítě - ř.06a nebo kombinace přeplatek ze záloh a bonus. Část dám 06 a část bonusu 06a.

• 17. 2. 2012 12:56

jn (neregistrovaný) 90.180.141.---

Pokud bude během roku vyplacen bonus větší, než vyjde při ročním zůčtování, pak dochází ke kompenzaci s přeplatkem na dani (§35 zákona o dani z příjmu, odst 7). Při výpočtu ročního zúčtování se jedná p řádek poslední č. 31b.

• 17. 2. 2012 13:27

Aha, toto mě vůbec nenapadlo. Do ř. 06 a 06a dáváte vlastně až ten konečný výsledek, takže pokud jste o vyšší vyplacený bonus snižovali přeplatek ze záloh, pak ten mínusový bonus bude v ř. 06. I v pokynech je uvedeno, že jde o hodnoty až po kompenzaci podle §35d odst.7. Omlouvám se, že jsem to hned nepochopila, asi pátek.

• 17. 2. 2012 13:36

jn (neregistrovaný) 90.180.141.---

Děkuji za odpověď. O kompenzaci se totiž hovoří i u řádku 06a. Program mi vyúčtování udělal tak, jak říkáte, ale byla jsem na školení, a tam školitel řekl pomůcku pro řádek 06a, že máme vzít výpočet ročního zúčtování a sečíst řádky 31b. Tam jsou ale i mínusy. Tak mi vznikl v hlavě zmatek V §35dpísm 7 se píše, že pokud jsou bonusy za rok vyšší než při ročním zúčtování, tak se poníží přeplatek na dani. Tak to dám do řádku 06. Děkuji ještě jednou a přeji hezký den.

• 17. 2. 2012 13:43

a o dani z příjmu, odst
      >>>7).
      >>>Při výpočtu ročního zúčtování se jedná p řádek
      >>>poslední č. 31b.
      >>Aha, toto mě vůbec nenapadlo. Do ř. 06 a 06a dáváte
      >>vlastně až ten konečný výsledek, takže pokud jste o
      >>vyšší vyplacený bonus snižovali přeplatek ze záloh,
      >>pak
      >>ten mínusový bonus bude v ř. 06. I v pokynech je
      >>uvedeno, že jde o hodnoty až po kompenzaci podle §35d
      >>odst.7.
      >>Omlouvám se, že jsem to hned nepochopila, asi pátek.
      >Děkuji za odpověď. O kompenzaci se totiž hovoří i u
      >řádku 06a. Program mi vyúčtování udělal tak, jak říkáte,
      >ale byla jsem na školení, a tam školitel řekl pomůcku
      >pro řádek 06a, že máme vzít výpočet ročního zúčtování
      >a sečíst řádky 31b. Tam jsou ale i mínusy. Tak mi
      >vznikl v hlavě zmatek V §35dpísm 7 se píše, že pokud jsou
      >bonusy za rok vyšší než při ročním zúčtování, tak se
      >poníží přeplatek na dani. Tak to dám do řádku 06.
      >Děkuji ještě jednou a přeji hezký den.
      Není zač. Čím víc to vyúčtování studuji, tím víc zjišťuji, že vlastně nic nevím. A to jsem si myslela, že už tomu rozumím! Zajímalo by mě, jestli ti co to vymýšlí a školí, zkoušeli dělat mzdy v praxi a pak vyplnit vyúčtování. Hezký víkend.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).