Hlavní navigace

DPH - do jakeho obdobi - prosim o radu

  • (neregistrovaný) 90.180.195.---

    20. 2. 2012 11:18

    Dobrý den,
    prosím o radu, přišel nám dobropis (odběratel vystavuje sám faktury i dobropisy formou samofakturace) - vystavený v 11/2011, doručený ve 12/2011, handrkovali jsme se s odběratelem, uznaný byl až v únoru 2012 - do jakého období DPH ho mohu dát?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 2. 2012 12:38

      Abrcetle

      Re: DPH - do jakeho obdobi - prosim o ra
      Dobrý den,
      domnívám se, že se již handrkujete zbytečně, neboť dobropis byl nahrazen opravným daňovým dokladem a datum rozhodné pro jeho zaúčtování je dle § 42 odst. 2 je datum zjištění skutečností rozhodných pro vystavení dokladu (max do 15 dní od tohoto dne).
      A proto, aby se plnění stalo zdanitelným plněním je třeba pouze doručit protistraně, i kdyby to bylo formou emailu.
      Tak to vidím já. Třeba se připojí ostatní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).