Re: Sdružení FO
FO vedou účetnictví, nebo daň. evidenci ?
Pokud účetnictví, osobní spotřeba na 491, pozor na rozdělování nákladů, ne všechny jsou pro všechny zúčastněné nákladem. Každý podává své přiznání, rozdělují si náklady a výnosy
/příjmy , výdaje. Je to docela složité, ještě se podívejte níže, je tady toho spousta.
Re: Sdružení FO
Moc děkuji. FO zatím nepodnikají, takže předpokládám, že budou vést DE, ta 491 mi uklouzla :-). Ještě se zeptám, já jsem to brala, že se rozdělují všechny příjmy a všechny výdaje (výnosy a náklady), to tak neplatí? Kouknu do historie, ale i předem děkuji za odpověď.
Re: Sdružení FO
např. odpisy majetku,vozu, jen ten, na koho je napsané, mrkněte níže, je tu toho opravdu dost
Re: Sdružení FO
Zkuste pohledat i jinde na internetu. Pokud zadáte do vyhledávače "podnikání ve sdružení", vyjede vám spousta odkazů. Např. http://www.ipodnikatel.cz/Pravo/sdruzeni-podnikatelu-spolecne-podnikani-fyzickych-osob-vzor.html
nebo http://www.podnikatel.cz/clanky/ve-sdruzeni-podnikaji-spolecne-dani-ale-sami/
nebo http://business.center.cz/business/finance/dane/d-234.aspx
nebo http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d7970v10623-podnikani-ve-sdruzeni-a-dan-z-prijmu/?search_query=$issue=1I82
atd. atd.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
20. 2. 2012 17:00
Dobrý den, potřebovala bych poradit. OSVČ chce rozjet určité podnikání v několika lidech a pokud možno nechce mít zaměstnance. Chápu správně sdružení FO, že funguje tak, že jedna FO vede účetnictví a na konci roku se výnosy a náklady rozdělí mezi všechny FO (podle smlouvy o sdružení) a každá z nich si podá své vlastní daňové přiznání? A jakým způsobem se v průběhu roku účtují výdaje pro osobní potřebu jednotlivým společníkům? Také se to účtuje na 491?
Předem děkuji, ráda bych věděla, jak to funguje v praxi.