Hlavní navigace

Směny - vnitřní směrnice!!

• (neregistrovaný) 85.207.29.---

21. 2. 2012 11:25

Dobrý den,poraďte mi prosím, jak upravit ve vnitřní směrnici rozvržení pracovní doby zaměstnanců, kdy by měli chodit na ranní směnu od 6 - 14h. a na odpolední od 12 - 20h. Dočetla jsem se, že by se nemělo jednat o směnný provoz, protože ranní a odpolední směna se překrývají o více než 1hod. Četla jsem sice ZP ale jsem z toho spíž víc popletená. Moc děkuji za vaše reakce.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2012 12:16

VH

Re: Směny - vnitřní směrnice!!
      nerozumím, co chcete řešit - je to jednosměnný pracovní režim, protože není splněna podmínka překryvu ve výkonu práce nejvýše 1 hodinu.

• 21. 2. 2012 12:22

Dana36 (neregistrovaný) 85.207.29.---

Ale jak to formulovat ve směrnici - co se týká stanovení pracovní doby? Od toho se odvíjí příplatky za práci v noci, pokud by zaměstnanec měl přesčas v nočních hodinách?

• 21. 2. 2012 12:44

VH

Řešíte-li pracovní dobu, nejprve definujete týden coby 7 dnů po sobě jdoucích, pak stanovíte délku PD týdně, pak následuje rozvržení (rovnoměrně nebo nerovnoměrně), stanovení harmonogramu pracovních směn (nově i u PD rozvržené rovnoměrně) a stanovení začátku a konce směn, popřípadě režimu přestávek na jídlo a oddech. Pokud zaměstnanec bude mít přesčas v noční době, budete ho odměňovat z obou těchto titulů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).