Hlavní navigace

Studium SŠ při zaměstnání, sleva

  • (neregistrovaný) 93.99.54.---

    21. 2. 2012 13:31

    Dobrý den,

    dospělý, nad třicet let, studuje dálkově SŠ na doporučení zaměstnavatele, aby měl kvalifikaci na práci o kterou má zájem. (SŠ má, ale v jiném oboru a zde nejde použít).
    Zaměstnavatel mu poskytuje volno každý týden jeden den.
    Zaměstnanec si sám platí školné, paušál cca 1000 Kč za měsíc.
    Má nárok na nějakou slevu na studenta (to je asi jen u denních?), nebo na proplacení zkoušek? Ty jsou ale v rámci školního roku dělány formou běžných písemných a ústních zkoušek, jako u denních studentů, za ně se nic navíc neplatí.
    Má nějakou úlevu na daních, nebo ne? A pokud ano, v jaké výši a co je třeba doložit.

    Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2012 13:34

      karlikk (neregistrovaný) 193.84.207.---

      Re: Studium SŠ při zaměstnání, sleva
      nemá nárok na žádnou slevu, kromě slevy na poplatníka

    • 21. 2. 2012 13:40

      JanaH (neregistrovaný) 93.99.54.---

      Re: Studium SŠ při zaměstnání, sleva
      Děkuji za odpověď.
      A v tomto případě není nějaká možnost úlevy, pokud je to na popud zaměstnavatele? Kdyby například měl doklad ze školy, že je to platba za zkoušky, tak by to směl zaměstnavatel proplatit? On se tomu nebrání, ale potřebuje mít podporu v zákoně, aby si to případně obhájil při nějaké kontrole. Je to pro příspěvkovou organizaci.

    • 21. 2. 2012 13:57

      karlikk (neregistrovaný) 193.84.207.---

      Re: Studium SŠ při zaměstnání, sleva
      zkuste si přečíst §15 odst.8 zákona o daních z příjmů, kde je uvedený i odkaz na z.179/2006 Sb., který si přečtětě,jestli má zaměstnanec nárok nebo ne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).