Hlavní navigace

Uplatnění ztráty z §7 + §9

  • (neregistrovaný) 109.80.169.---

    21. 2. 2012 13:43

    Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec kromě zaměstnání dle § 6 podniká dle § 7 a pronajímá byt dle § 9. Z podnikání měl v roce 2011 poprvé ztrátu. Může tuto ztrátu z podnikání uplatnit ihned v roce 2011 jako odpočtem, tj. snížením základu daně podle § 6?
    Z pokynů k přiznání na rok 2011 mi není zřejmé, pochopila jsem tak, že bude moci uplatnit až v roce 2012? V roce 2011 lze uplatňovat ztátu jen za předcházející roky? Moc děkuji za radu.
    Míla

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2012 13:55

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: Uplatnění ztráty z §7 + §9
      Když se podíváte do DP na straně 2, jak se sčítají jednotlivé základy daně, pochopíte.
      (Nelze stahovat příjem z § 6 o ztrátu z podnikání, ale pronájem ano.)

    • 21. 2. 2012 14:01

      kikadika (neregistrovaný) 109.80.169.---

      Re: Uplatnění ztráty z §7 + §9
      Prosím, jen pro úplné vysvětlení: příjem z podnikání podléhá dani z příjmu v plné výši a ztráta z podnikání tedy na snížení základu daně nemá vliv? A ztrátu lze uplatňovat jen navzájem proti podnikání dle §7 + §9. Takže ani příští rok nebude možné snížit základ daně ze zaměstnání o ztrátu z podnikání? Moc děkuji. Jsem v tom nějak zamotaná.Míla

    • 21. 2. 2012 14:06

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: Uplatnění ztráty z §7 + §9
      Příjem ze zam. § 6 v plné výši, nelze ho snižovat o ztráty (ani další roky). §7 až 10 lze.

    • 21. 2. 2012 14:09

      kikadika (neregistrovaný) 109.80.169.---

      Re: Uplatnění ztráty z §7 + §9
      moc, moc děkuji.míla

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).