Hlavní navigace

Samovyměření DPH

  • (neregistrovaný)

    21. 2. 2012 16:03

    Dobrý den,

    prosím o radu. V lednu jsme odebrali zboží ze slovenska. Faktura je v vystavená v CZK a je tam poznačené osvobozené od DPH? Mám si já po navedení fa do Pc provést samovyměření DPH? Jsme měsíční plátci a toto mi spadá ještě do ledna. Toto účto moc dlouho nedělám a ještě jsem tento případ neměla.
    Poraďte prosím. Díky moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2012 16:11

      TR (neregistrovaný)

      Re: Samovyměření DPH
      Při pořízení zboží z EU sám přiznáte daň a zároveň ihned uplatníte odpočet (pokud máte plný nárok na odpočet). Vše se projeví na řádcích 3 a 43 přiznání k DPH (pokud se jedná o plnění podléhající 20 % sazbě DPH).
      V § 35 zákona o DPH najdete co musíte na doklad od Vašeho dodavatele ze Slovenska doplnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).