Hlavní navigace

Mandátní smlouva - jak zdanit? Lze %??

  • (neregistrovaný) 88.146.208.---

    21. 2. 2012 21:44

    OSVČ má živnostenský list na hostinskou činnost. Vede DE. Uzavřela v roce 2011 mandátní smlouvu, že bude vybírat a starat se o výherní hrací automaty pro jinou firmu. Jakým způsobem OSVČ zdaní?
    Jde o příjem podle paragrafu 7? Nebo jde o jiný příjem? A lze zdanit paušálně procentem - ale jakým? Hostinská činnost to dle mého názoru není (sazba 80%), jiný ŽL OSVČ nemá...
    Prosím o radu, nevím si s tím rady. Pavla P.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2012 7:52

      bobr2 (neregistrovaný) 213.211.34.---

      Re: Mandátní smlouva - jak zdanit? Lze %
      podle mne je to příjem dle §7 odst.1 c) příjmy z jiného podnikání podle zvlášntních předpisů a zdaní se dle §7 odst.7 c) - 40%

      ale zkuste počkat jestli nebude ještě nějaký názor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).