Hlavní navigace

Odpočet DPH před registrací

  • (neregistrovaný) 195.250.129.---

    22. 2. 2012 12:36

    Prosím o radu. S.r.o. má v účetnictví přijatá zdanitelná plnění, jejichž DUZP je před termínem registrace firmy k DPH (cca 3 týdny). Předmětem přijatých zdanitelných plnění jsou věci hmotné, což není problém, ale i služby související přímo se založením společnosti + několik služeb souvisejích s ekonomickou činností firmy. Správce daně tato plnění za služby nechce uznat jako odpočet daně. V této souvislosti se ptám, zda má pravdu?
    §79 odst.1 jasně hovoří o hmotném majetku, což chápu ale druhá věta tohoto odstavce zjevně není významově dostatečně přesná, protože uznává nárok na odpočet daně, mimo jiné u služeb ne starších 12 měsíců před registrací. Popravdě nevím, jak si tuto větu vyložit. Pokud má paní z FU pravdu, je druhá věta v §79 odst.1 zákona o DPH vlastně úplně zbytečná. Pletu se?
    Díky za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).