Hlavní navigace

Mzda zaměstnance

  • (neregistrovaný) 213.235.169.---

    22. 2. 2012 18:07

    Zaměstnanec má stanovenu měsíční mzdu ve výši Kč 17 tis. Občas jde do práce v sobotu. Musím tomuto zaměstnanci poskytnout příplatek za práci v sobotu a přesčasový příplatek ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 2. 2012 18:23

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: Mzda zaměstnance
      pokud nemáte ve smlouvě stanovenu mzdu včetně přesčasů tak přesčasy ano

    • 23. 2. 2012 15:43

      ivzez (neregistrovaný) 89.24.74.---

      Re: Mzda zaměstnance
      Zaměstnanec má stanovenu měsíční mzdu ve výši Kč 17 tis. Občas jde do práce v sobotu. Musím tomuto zaměstnanci poskytnout příplatek za práci v sobotu a přesčasový příplatek ?


      Samozřejmě, viz:
      ZP. § 118 Mzda za práci v sobotu a v neděli
      (1) Za dobu práce v sobotu a v neděli přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Je však možné sjednat jinou minimální výši a způsob určení příplatku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).