Hlavní navigace

MZDOVKY / RZ chybná žádost bonus

• (neregistrovaný) 178.77.195.---

22. 2. 2012 22:10

Dobrý den,
    prosím o názor mzdové účetní.
    U mého zaměstnavatele dělám RZ a zjistila jsem, že bývalá kolegyňka podala za leden-březen chybně bonus. V neprospěch zaměstnavatele (žádala méně než byla skutečnost) - celé to bylo jaksi špatně.
    Nyní mi to, samozřejmě, nevychází v RZ.

Co mám dělat? Podat ty bonusy jako "opravné"? Nebo podat, vyúčtovat a počkat? Nebo nějaké roční vypořádání?

Jsem zaměstnána ve firmě od července - za leden, únor, březen podáno špatně, za duben, květen vůbec.
    Ve finále to dělá asi 2.300,- Kč, ale nevím jak se dá chybně podaná žádost opravit.
    Děkuji za všechny rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2012 6:58

markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

Re: MZDOVKY / RZ chybná žádost bonus
      Nějak nechápu jakou to má souvislost s ročním zúčtováním. Tam se to přece zaměstnance nedotkne - že zaměstnavatel si o něco nepožádal - za předpokladu, že bonus byl zaměstnaanci vyplacen ve správné výši.
      Nebo jde o vyúčtování daní?
      Chápu to správně tak, že daň k odvodu byla nula a mělo se požádat o vrácení vyplaceného daňového bonusu, požádalo se, ale ne o správnou výši a v dubnu a květnu se nežádalo vůbec?

• 23. 2. 2012 10:09

Bárabára (neregistrovaný) 178.77.195.---

Souvislost s RZ to má takovou, že mi nesedí to, co bylo podáno na bonusech s tím co vykazuji na ř. ve sl. 5 a dál. Tedy, že byla špatně podány žádosti o daňový bonus. Samozřejmě se to RZ vyrovná, ale mě není jasné co mám udělat s těmi špatně podanými žádostmi... MOC děkuji

• 23. 2. 2012 11:04

markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

Omlouvám se na svou nechápavost, ale mám pocit, že píšeme každá o něčem jiném.
      Pokud tedy nebyly podány žádosti ve správné výši - tedy zbývá ještě něco ke vrácení z FÚ, pak je možné podat dodatečnou žádost o vrácení měsíčních daňových bonusů - stejný tiskopis, ale zaškrtnete, že dodatečná žádost.
      Stále trvám na tom, že s RZ (= roční zúčtování záloha na daň § 38ch ZDP) to nemá společného nic - zaměstnanců se to nedotkne.
      Sloupec 5, o kterém píšete, se týká VYÚČTOVÁNÍ zálohové daně, nikoli ročního zúčtování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).