Hlavní navigace

Roční zúčtování daně

• (neregistrovaný) 78.80.92.---

23. 2. 2012 15:25

Zaměstnanec u nás pracoval v roce 2011 na DPP a byl přitom evidovaný na ÚP. Letos u nás pracuje znova na DPP. Zhruba do července pracoval u jiného zaměstnavatele. Nabídla jsem mu udělat roční zúčtování daně (byli jsme jeho poslední zaměstnavatel) s tím, že potřebuji přinést potvrzení o zdanitelných příjmech do 15. 2. 2012. Nic mi nepřinesl a vlastně ani o roční zúčtování nepožádal. Co s takovým zaměstnancem? Mám vůči němu v tomto směru nějakou povinnost? A kdyby mi přinesl to potvrzení až po 15. 2. 2012, lze to ještě uplatnit? Chápejte, jsem v tomhle úplný začátečník...
    Předem díky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2012 15:29

rv (neregistrovaný) 90.179.142.---

Re: roční zúčtování daně
      pokud nepožádal tak mu roční zúčtování nedělejte-není to Vaše povinnost, třeba má povinnost podat daňové přiznání, jinak žádost o RZD je nutné podepsat do 15.2.

• 23. 2. 2012 15:31

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: roční zúčtování daně
      Jestli u Vás nepožádal v Prohlášení a nedoložil v zákonném termínu, je to jeho problém. Vy nemůžete vědět, jestli má nebo nemá jinou daňovou povinnost. Tedy - aktivita z Vaší strany by byla na škodu. Vy pouze musíte vystavit Potvrzení o zdan.příjmech a zálohách na daň, pokud o to požádá a to do 10 dnů.
      Jestli u Vás neměl podepsané Prohlášení a měl zálohové daně, pak bude povinen podat DP ,v těchto případech nic nezkazíte, když mu ho sama vystavíte a pošlete, ale povinnost Vaše to není. Zpravidla stejně neví , proč mu to posíláte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).