Hlavní navigace

Sloučení dokladů

• (neregistrovaný) 90.180.210.---

24. 2. 2012 11:25

Dobrý den, myslíte si, že je možné sloučit doklady (např. za PHM ke služebnímu vozu) najednou a zaúčtovat to jako jeden pokladní doklad na konci měsíce? Účetní přede mnou takto slučovala doklady za čtvrtletí. Děkuji za všechny reakce a přeji pěkný den.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2012 11:41

h (neregistrovaný) 90.180.210.---

Re: Sloučení dokladů
      Děkuji Katko, a myslíte si, že když byly doklady sloučeny a zaúčtovány za celé čtvrtletí nebude to ničemu vadit?

• 24. 2. 2012 15:04

LeSt (neregistrovaný) 46.174.34.---

také jsem to tak dělala a pak se semnou hádala baba na finančním úřadě, že porušuji zákon o účetnictví. Následně mi přišli na kontrolu, ale shledali naše účto jako bezchybné. Dokonce je i v zákoně, že můžete účtovat tzv. sběrné doklady. Musíte ale u každého jednotlivě vyčíslit základ daně a dph. Já si doklady seřadím podle datumu, očísluji a pak v programu ve výdejovém dokladu jedu po řádcích jednotlivé doklady dle čísel. Pokud jste čtvrtletní plátce, můžete za čtvrtletí. A ještě: musí se to to týkat vždy jednoho účtu (např. PHM 501200 nemůžu naúčtovat společně třeba s mytím auta 518)

• 24. 2. 2012 15:07

h (neregistrovaný) 90.180.210.---

Děkuji LeSt, Vaše odpověď je vyčerpávající. Řekla jste mi vše, co jsem potřebovala :o). Přeji krásný víkend!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).