Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na dítě

  • (neregistrovaný) 77.48.250.---

    26. 2. 2012 9:28

    Dobrý den,

    ráda bych věděla od kdy můžu zaměstnanci uplatnit slevu na dítě? Dítě narozeno 24.2.2011 ale rodný list doložen logicky až v březnu. Manželka zaměstnance je na mateřské a mám prohlášení, že ona neuplatňuje. Můžu mu dát DZV už za únor i když se dítko narodilo až na konci měsíce. Něco se mi plete, že u některé slevy nemusí být podmínka že poprvé uplatní v měsíci, kdy byl nárok od prvního dne v měsíci.

    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2012 9:38

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: daňové zvýhodnění na dítě
      §35c
      (10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly splněny podmínky pro jeho uplatnění. Daňové zvýhodnění lze uplatnit již v kalendářním měsíci, ve kterém se dítě narodilo, nebo ve kterém začíná soustavná příprava dítěte na budoucí povolání, anebo ve kterém bylo dítě osvojeno nebo převzato do péče nahrazující péči rodičů na základě rozhodnutí příslušného orgánu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).